16.03.2013

MP3 PLAYER (TYDZIEŃ 24)


Po naprawdę wielu godzinach przygotowań nasz domek dla lalek zyskał nową bardzo przydatną w pokoju dziecięcym funkcję - ma mp3 playera SqueezePlug. System jest w pełni bezprzewodowy, podłączony do internetu i centralnego serwera, ze sterowaniem przez dowolne urządzenie takie jak: komputer, telefon a także wszystko co ma możliwość wyświetlania strony www.

Aby sprzęt grający działał potrzebne są przede wszystkim głośniki. Nasze postanowiliśmy zbudować od podstaw oczywiście sami. Początkowo myśleliśmy że, głośniki podłączymy za pomocą kabelka do Arduino i zadanie wykonane. Okazało się jednak, że z produkcją dźwięku wcale nie jest tak prosto jak z budową oświetlenia. Po pierwsze Arduino samo nie jest wstanie grać plików mp3 oraz właściwie żadnych plików poza prostym dzwonkiem, a po drugie poza podłączeniem głośników do komputera za pomocą wtyczki potrzebny jest do nich jeszcze wzmacniacz. Narysowaliśmy schemat jak trzeba wszystko wykonać i rozpoczęliśmy kompletowanie potrzebnych elementów. Zebraliśmy ich naprawdę sporo, a i tak w końcu okazało się że najlepsze efekty uzyskujemy budując najprostszy z możliwych schematów. Schemat na ścianie, obok domku Marysi i traktora Marcinka:


Druga część naszego zadania było wykonanie playera. Tak się składa ze na początku stycznia przyszły do mnie dwa zamówione komputery Raspberry Pi. Na początku nie do końca wiedziałem do czego dokładnie będą mi potrzebne, ale nie mogłem sobie odmówić posiadania komputera za 25$, o którym mówi cały świat. Tak się składa że malinka idealnie się nadaje do zbudowania własnego centrum multimedialnego. Lalki póki co nie mają jeszcze projektora full HD ale możliwości audio tego urządzenia mamy zamiar wykorzystać w pełni. Na razie dzieci śpią, a kolorowe sny gwarantuje im "Yellow Submarine":

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz